לשחרר עניבות – כתיבה שיווקית למנהלים

לשחרר עניבות – כתיבה שיווקית למנהלים

לא פעם יצא לי לקרוא תוכן שמוגדר 'כתיבה שיווקית למנהלים'.

כזה, שבעלי עסקים כותבים עבור קהל יעד שאני מגדירה "מחויט". מנהלים או מנהלות של חברות, ארגונים או גופים ציבוריים.

לשחרר עניבות

 

מאוד קל לזהות כתיבה שמיועדת לשווק מוצר או שירות לחברות וארגונים. אני מכנה אותה:

"כתיבה שמריחה מאפטרשייב ולבושה בבלייזר"

כשאנחנו רואים מול עינינו מנהל מעונב או אישה בחליפה מחויטת, הכתיבה שלנו, באופן תת מודע, הופכת להיות כתיבה שמשפריצה על עצמה אפטרשייב ולובשת בלייזר והטקסטים, פעמים רבות מאופיינים על ידי:

ý      טקסטים דידקטיים ("במסגרת ההתקשרות בינינו")

ý      מילים גבוהות-  ("נפתח צוהר")

ý      לשון מצוחצחת ("שינויים ארגוניים הנכפים מבחוץ")

כתיבה שיווקית היא כתיבה שמנהלת רגשות

רוצים לשווק את המוצר או השירות שלכם למנהלים? תתחילו לשחרר עניבות ותגעו בדבר האמתי שכל בני האדם (כן, גם המנהלים הכי בכירים) מונעים ממנו: רגשות! כתיבה מונוטונית שמדברת "גבוהה-גבוהה"- דינה אחת! להימחק מתודעת הלקוח. שום עקבות ממנה לא תמצאו בנבכי הזיכרון. דיבורים מגובה 30 אלף רגל, מרחיקים את הנפשות הקוראות את הטקסט גם אם הם יושבים בקומה ה-30 ורואים מהחלון אנשים בגודל של ג'וקים.

כתיבה שיווקית למנהלים -נוגעת בכאבים של המנהלים

תסתכלו למנהל בעיניים ותראו מה באמת כואב לו. האם זו העובדה שהעובדים שלו מתפטרים לעתים קרובות? האם העובדה שהוא עובד חרד לבריאותו בגלל שאין לו זמן לעסוק בפעילות ספורטיבית? האם העובדה שהוא מגיע הביתה כל כך מאוחר שהקשר היחיד עם הילדים שלו זה ממה שאשתו מספרת לו בלילה.

כתיבה שיווקית למנהלים צריכה לגעת באמת הכואבת, או לפחות לספק את התחושה שיש לכם הרבה יותר ממושג קלוש על מה שמציק לו או על מה הוא חולם.

אל תעשו למציאות אנליזה, או תפרקו אותה לווקטורים. יש לו מספיק מהדברים האלו די ויותר. גם ככה הוא חייב להיראות חצי HERO כל היום. זה לא עוזר לו להרגיש טוב יותר. תחסכו ממנו את ההקדמות וגשו ישר לעניין.

ספקו לו תוכן חווייתי בכל רמ"ח אבריו ואל תשכחו להניע אותו לפעולה כי זה גם חלק ממה שכתיבה שיווקית עושה. גם אם הוא לא ישחרר עניבה, הוא יתקשר.

אהבתם? מוזמנים לשתףShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Print this page
Print
Email this to someone
email

תגובות

תגובות